מה שחשוב לי באמת

אחד מהעקרונות שמנחה אותי בחיים הוא: "רק תוצאות, אין לי זמן מיותר להסברים". מחוייבות להצלחה עוזרת להשיג תוצאות טובות, וכשיש תוצאות טובות ההסברים למה נכשלנו מיותרים. את מי בעצם מעניין למה לא הצלחנו?….

כשמדברים על מחויבות להצלחה, איך היא באה לידי ביטוי ביום-יום? במעשים, כמובן. ומה קובע את המעשים שלנו (לא לצעוק בבת אחת)? סדרי העדיפויות האישיים שלנו.

 ניהול זמן

מספיק להסתכל איך אני מעביר את יומי בכדי לדעת מה הם סדרי העדיפויות האמיתיים שלי, לא אלו שאני מצהיר שהם הכי חשובים לי.

 ככלל, אני מייחס מעט מאוד חשיבות למה שאנשים אומרים. הרבה יותר נכון לי להסתכל על המעשים שלהם בכדי להבין מה מניע אותם, מה חשוב להם מה הם סדרי העדיפויות לשהם ולאיזה תוצאות הם מצפים להגיע.

אמור לי מהם מעשיך ואומר לך מה הם סדרי העדיפויות האמיתיים שלך

הגיל והניסיון מביאים אותנו לתובנות חשובות. אחת התובנות שהגעתי אליה היא שאין נוסחאות קסם. אין דרך לרדת עשרות קילוגרמים בן לילה (ללא ניתוח), ואי אפשר להפוך לחכמים מקריאה של ספר, מתוחכם ככל שיהיה. לכל מטרה שנרצה להשיג יש דרך ושיטה להגיע, ובבסיס כל שיטה (מזה לא ניתן להימלט) – עבודה, וליתר דיוק – עבודה קשה ורבה. וכשאני אומר עבודה קשה, לא אחסוך מכם גם נחישות והתמדה. כבר אמרו זאת לא מעט פעמים – התמדה ונחישות מביאים להצלחות יותר מאשר כישרון יוצא דופן.

כמו לכולם, גם לי יש "רק" 7 ימים בשבוע ו-24 שעות ביממה, ובתוך מסגרת הזמן הנתונה הזו אני מחליט איזו פעילות להכניס. אז אני קם שעה אחת קודם ומקדיש אותה לחתירה, ואת יתר זמני אני מחלק בהתאם לסדרי העדיפויות שלי. ברגעים אלו, כשאני כותב אליכם, אני בוחר להעמיד את הכתיבה בראש סדר העדיפויות שלי. כשאתם קוראים אותי עכשיו, זו הפעילות שנמצאת בראש סדר העדיפויות שלכם. אם תבחרו לשלוח את הפוסט לחברים שלכם, סימן שהוא מספיק חשוב כדי שגם החברים שלכם יעמידו אותו בראש סדר העדיפויות שלהם בזמן מסוים.

כך בדיוק, במעשים שלנו, בא לידי ביטוי סדר העדיפויות שלנו. הזמן שאנחנו מקדישים לפעילות מייצג את החשיבות של מה שאנחנו עושים. ואני מזכיר שהפעילות מובילה לתוצאות, שבעצם משקפות את סדרי העדיפויות שקבענו לעצמנו מראש.

כמה פעמים אמרתם לעצמכם שממחר דיאטה, אבל שום דבר לא קרה? לי, לצערי, זה קרה המון פעמים.

כשרציתי לרדת במשקל לא עזרו כל הפטנטים (מצטער לנפץ אשליות). כמו שסיפרתי בפוסטים הקודמים, הצלחתי רק כאשר הייתי מחויב למטרה והתמדתי ללא פשרות. מבחינתי הירידה במשקל היתה בראש סדר העדיפויות שלי באותה תקופה: הקדשתי זמן להכנת אוכל בריא, לפעמים אפילו הייתי מבשל מראש אוכל למספר ימים, ודאגתי שתמיד יהיו לידי פירות וירקות.

גם הפעילות הספורטיבית שלי בחתירה הצריכה השקעת מאמצים. חוץ ממאמצים פיזיים, בחרתי להקדיש לא מעט זמן לתחביב האהוב שלי. פעילות של שעתיים חתירה נטו מצריכה עוד שעה או שעתיים של התארגנות לפני ושל מקלחת והתאוששות אחרי. אבל החשיבות של החתירה עבורי שווה לי את הזמן שאני מקדיש לה.

לפני שהתחלתי לחתור ועבדתי במגדל משרדים מפואר, הייתי מנוי על חדר כושר באותו בניין. מבחינתי זה היה ניצול זמן אופטימלי, ונחסכו ממני נסיעות מיותרות לאימונים או לחוגי ספורט. היתרון של מקלחות בחדר הכושר היה עוד סיבה לאמץ את הפעילות. הסיבה שוויתרתי על חוג היוגה בחדר הכושר היתה רק בגלל מעבר החברה שבה עבדתי לעיר אחרת, מה שהצריך ממני שעה וחצי נוספות של לוגיסטיקה כדי להגיע ולחזור מחדר הכושר הקודם.

סדרי העדיפויות שלנו משתנים עם השנים. לפעמים העבודה והקריירה נמצאים בראש, ולפעמים תחום אחר חשוב לנו יותר, למשל פעילות ספורטיבית או אימונים מיוחדים. כשהבנתי שיש לי שליטה על מה שאני בוחר להתמקד בו בכל תקופה, יכולתי לשנות את סדרי העדיפויות שלי בצורה ברורה ונחושה הרבה יותר. נכון, יותר קל לזרום עם החיים ולהתמודד עם מה שנמצא מולנו בכל רגע נתון בלי להקדיש ממחשבה לבחון האם אותו נושא מקדם אותנו או לא, אבל מרגע שמבינים את הכוח של קביעת עדיפויות ורואים את התוצאות – אנחנו נמצאים כבר במקום הרבה יותר טוב.

אז קדימה – שלב ראשון תתבוננו כיצד אתן מנהלים את הזמן שלכם, והאם אתם משקיעים את הזמן במה שחשוב לכם באמת, אם כן, יופי, התוצאות לא יאחרו לבוא, אם לא, זה זמן מצויין, לעצור ולקבוע סדר עדיפויות חדשים בכדי לייצר הצלחה. התמדה והקדשת הזמן הדרוש, תייצר הצלחה.

בהצלחה

אהבתם? שלחו לחבריכם, שתפו בפייס וכתבו תגובה, גם לייק זה בסדר
לא אהבת? הרבה יותר חשוב, כיתבו לי מה לא אהבתם ולמה
ואם עוד לא עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלי ? עכשיו זה הזמן

מאמרים נוספים בסדרה "המתכון לירידה במשקל":

תגובה אחת על הפוסט “מה שחשוב לי באמת

סגור לתגובות.