ספר ראשון – יחסים

 לקריאה: פרק ראשון

 mendele_logo_w180-150x60-150x60
יחסים

 

שואלים אותי: מיכאל על מה הספר?  הספר מציע דרך חיים המראה כיצד לקום בבוקר לאורך שנים עם חיוך ליום מלא עשיה ליד בת זוג אוהבת

  • מחפש זוגיות בנרות ועדין ישן באלכסון?
  • סובל במקום העבודה וממשיך ללכת כל יום מחדש?
  • כמה פעמים הבטחת לעצמך ממחר דיאטה והמשקל רק עולה?
  • ממשיך לריב עם ההורים האישה והילדים במקום לחיות באושר ואהבה?

"אי שפיות: זה לעשות שוב ושוב אותו דבר ולצפות לתוצאות שונות"

אלברט איינשטיין

מזדהה עם אחד או יותר מהמשפטים הללו ועדין ממשיך לעשות שוב ושוב אותו דבר? האם לא הגיע הזמן לשנות? האם לא הגיע הזמן להביא אושר אהבה והצלחה לחייך ולחיי הסובבים אותך?

יחסים

יחסים הינו הספר הראשון בסדרה "יחסים פיזיקליים", הספר עוסק במארג הקשרים במערכות יחסי האנוש בהן אנו סובבים בחיי היום יום.

מערכות היחסים שלנו מבוססות על פעולה המחוללת תגובה (שהיא בתורה גם פעולה) המחוללת תגובה נוספת וכך הלאה.

ההבנה מהן האפשרויות העומדות לפנינו בתור מיצרי פעולה או תגובה, תאפשר לנו להגיב שלא מהאוטומט שהוטמע בנו במהלך החיים, וע"י הבנת הסיטואציה ליצר חיים ומאושרים עם האנשים הקרובים אלינו.

החלק הראשון מציג את נושא הפעולה – תגובה, כבבואה של החוק השלישי של ניוטון, הידוע גם כחוק הפעולה והתגובה ומשם מרחיב את היריעה לאפשרויות תגובה נוספות העומדות בפנינו ומה הן ההשלכות של כל אחת מאפשרות התגובה.

בעוד שהחוק השלישי של ניוטון מתאר עולם חד מימדי, העולם בו אנחנו חיים רחוק מלהיות חד מימדי, הספר לוקח את הקורא למסע החל ממימד יחיד ועד העולם התלת מימדי בו אנחנו חיים ומראה דרך חיים מארועי היום יום וכיצד להתנהל בתוכם בכדי להגיע לתוצאות טובות.

החלק השני מציג את נושא המחזוריות ביחסים, עליות ומורדות , כיצד אנחנו צוברים כעסים ואיך לשחרר אותם תוך תקשורת בונה עם בן הזוג (בבית ובעבודה), כיצד לקבל באהבה את הנפילות ביחד עם ההצלחות כיוון שהם שזורים יחדיו.

הספר מעניק לקורא את היכולת לראות מבעד לכעסו של בן הזוג, האם כשהיא כועסת עלי שהשארתי את מכסה האסלה למעלה, זה באמת מה שמרגיז אותה?

החלק השלישי מדבר על תהליך השינוי – איזה סוגים של שינוי אנחנו מכירים ומה נדרש מאיתנו בכדי לבצע שינוי, שינוי אשר ישמר לאורך זמן ויהפוך להיות הטבע שלנו.

הספר מראה כיצד למפות את האנשים בחיינו וכיצד הם משפיעים על חיינו ואיך להתנהל מולם. מי מהם מעצים ומחזק אותי ומי מהם עסוק בלהקטין אותי ואיך להתנהל בכל אחת מהסיטואציות האלה.

 

2 תגובות על הפוסט “ספר ראשון – יחסים

  1. הי מיכאל, מעניין אותי לדעת האם אתה בתור אחד שכותב ספר על יחסים זוגיים חי בזוגיות ומאושר?:-)

    • כמו כולם, גם אני בנתיבי החיים יש תקופות טובות ויש תקופות הרבה יותר טובות

סגור לתגובות.